Aktualności  
.
powrót, na dół
MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ENERGETYKÓW
MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ENERGETYKÓW

W niedzielę 1 września w kościele pw. Św. Rodziny w Kozienicach odprawiona została Msza Święta w intencji energetyków oraz ich rodzin. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe: Enei Wytwarzanie, organizacji związkowych działających w Spółce, członkowie Zarządu, przedstawiciele samorządów oraz pracownicy i emeryci elektrowni , a także mieszkańcy Kozienic.
Homilię wygłosił ks. Infułat prof. hab Stanisław Kowalczyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego .
Słowa ewangelii odczytali Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych oraz Anna Wesołowska, wiceprzewodnicząca MZZPZ.
Msza Święta zainaugurowała obchody Dnia Energetyka w Kozienicach. W sobotę 7 września w Kozienickim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się festyn Dzień Energetyka połączony z Pożegnaniem Lata 2019.


Dodany: 04 09 2019 przez: Zbyszek
Zaproszenie
ZAPROSZENIEW niedzielę 1 września 2019 roku o godz. 12:00 w Kościele pw. Św. Rodziny w Kozienicach odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Energetyków oraz ich rodzin.
Zapraszamy i zachęcamy do udziału we wspólnej Mszy.
Dodany: 29 08 2019 przez: Zbyszek
Zyczenia z okazji Dnia Energetyka
W imieniu Prezydium i Zarządu MZZPZ

Wszystkim Pracownikom w dniu Naszego Święta życzę

Dużo Spokoju i Pozytywnej Energii,

Zmian, tylko tych oczekiwanych.

Zadowolenia z pracy zawodowej,

Aby Nasza ciężka i niebezpieczna praca

była właściwie doceniana i wynagradzana.

Naszym rodzinom jak najmniej trosk życia codziennego,

Dużo zdrowia i pomyślności.Sławomir Luśtyk

Przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Zmianowych

ENEA Wytwarzanie sp. z o.o.
Dodany: 13 08 2019 przez: Zbyszek
Życzenia zarządu Enei SA z okazji Dnia Energetyka
Szanowni Państwo,

z okazji zbliżającego się Dnia Energetyka, pragniemy złożyć wszystkim pracownikom Grupy Enea wyrazy uznania za odpowiedzialną i pełną zaangażowania pracę, która przekłada się na ciągły rozwój polskiej gospodarki i zapewnia niezawodne dostawy energii dla milionów gospodarstw domowych. Każdego dnia, na swoich stanowiskach pracy dostarczacie usługi i produkty najwyższej jakości, które budują pozycję Grupy oraz sektora paliwo-energetycznego naszego kraju. Dzięki Wam marka Enea cieszy się renomą i utrzymuje pozycję wicelidera na polskim rynku energetycznym. Serdecznie Wam za to dziękujemy.

Ubiegły rok stał pod znakiem obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w które włączyły się wszystkie spółki Grupy Enea. Tak, jak sto lat temu energetyka odegrała ogromną rolę w odbudowie zniszczonego po wojnie kraju, tak dziś nowoczesna energetyka wzmacnia bezpieczeństwo, rozwój i konkurencyjność naszej gospodarki. Jesteśmy dumni z tego, że wraz z Państwem możemy wpływać na rozwój naszego kraju i naszych lokalnych ojczyzn.

Z okazji zbliżającego się Dnia Energetyka, składamy Państwu oraz Państwa Rodzinom najserdeczniejsze życzenia spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym. Niech praca pozwala Wam realizować Wasze ambicje, a patron energetyków św. Maksymilian Kolbe otoczy Was opieką.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pracowników, którzy tego dnia będą w pracy czuwać nad nieprzerwanym zasilaniem w energię milionów naszych Klientów. A tym z Państwa, którzy 14 sierpnia będą cieszyć się dniem wolnym od pracy, życzymy wypoczynku w gronie najbliższych.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami wszystkimi 7 września na jednym z pikników rodzinnych organizowanych w Murowanej Goślinie pod Poznaniem, Kozienicach i Połańcu.

Zapraszamy wszystkich Państwa wraz z rodzinami do wspólnego świętowania i uczczenia tegorocznego Dnia Energetyka.Zarząd Enea SA
Dodany: 12 08 2019 przez: Zbyszek
Zyczenia z okazji Dnia Energetyka
Dodany: 05 08 2019 przez: Zbyszek
Zdjęcia z Poznania z 26.06.2019
Dodany: 27 06 2019 przez: Zbyszek
Komunikat Związków Zawodowych
26 czerwca 2019r przedstawiciele MZZPZ wzięli udział w pikiecie przed siedzibą Enei w Poznaniu. W akcję protestacyjną włączyła się cała Strona Społeczna z Enea Wytwarzanie. Wsparliśmy i domagaliśmy się wraz z większością związków zawodowych Grupy Kapitałowej Enea uregulowania wielu ważnych spraw dotyczących pracowników z większości lokalizacji.
Główne powody protestu to :
- Brak porozumienia płacowego na 2019 (przedłużające się negocjacje i rokowania)
-Przyznawanie indywidualnych podwyżek, bez porozumienia płacowego.
-Łamanie zasad wynagradzania zawartych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.
-Łamanie tabeli płac zasadniczych.
-Nie realizowanie wystąpień Państwowej Inspekcji Pracy.
-Działanie komitetów sterujących-ubezwłasnowolnienie zarządów z GK Enea.
W akcji protestacyjnej wzięło udział ponad 500 osób z całej Grupy Kapitałowej Enea S.A. Wśród nich byli również przedstawiciele naszego związku. Zaproszony Prezesa Piętka zadeklarował że kwestie negocjacji płacowych zostaną rozwiązane najpóźniej do końca lipca. Ze strony przedstawiciela Zarządu Enea S.A padła również obietnica, że do spotkania w sprawie wzrostu wynagrodzeń dojść może jeszcze przed mediacjami, już w najbliższy poniedziałek.
Pomimo niesamowitego upału byliśmy tam aby wybrzmiało nasze niezadowolenie z powodu przeciągających się negocjacji płacowych w całej Grupie Kapitałowej Enea.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za poświęcony czas i udział w akcji protestacyjnej .

Pozdrawiam Sławek Luśtyk
Dodany: 27 06 2019 przez: Zbyszek
Komunikat Związków Zawodowych
Dodany: 24 06 2019 przez: Zbyszek
Komunikat pikieta
Dodany: 18 06 2019 przez: Zbyszek
Temat Negocjacje płacowe cd.
W poniedziałek 10.06.2019r. Odbyło się kolejne spotkanie płacowe w trybie rokowań. Przedstawiciele Strony społecznej w geście dobrej woli podpisania porozumienia płacowego na rok 2019r. podtrzymali oczekiwanie podwyższenia płacy zasadniczej o 600 zł i 1000zł premii wyrównawczej za brak podwyżek od stycznia, pracodawca podtrzymał swoją propozycję 120zł jednocześnie zapewnił iż wyrównanie od stycznia będzie wypłacone wraz z pochodnymi. Wyznaczono termin następnego spotkania na 18.06.2019r. Strona społeczna oczekuje zakończenia do tego terminu mediacji w trybie sporu zbiorowego w Enea S. A i Enea Operator i podpisania porozumienia płacowego w naszej lokalizacji. Na spotkaniu poruszono aspekt protokołu dodatkowego do ZUZP nad którym pracuje prawnik. Do dnia 14.06.2019r mamy otrzymać wersję pracodawcy również z naszymi oczekiwaniami. Oczekujemy że zakończymy ten proces wpisaniem protokołem dodatkowym uprawnień z Umowy Społecznej do końca czerwca do ZUZP.
Pozdrawiam serdecznie Sławek Luśtyk MZZPZ
Dodany: 13 06 2019 przez: Zbyszek

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 Nastepna strona >>

powrót, do góry