Aktualności  
.
powrót, na dół
Zaproszenie na wycieczkę
Termin: 07.06 – 09.06.2019 r.
Cena: 899,00zł/os.


W KRAINIE WILKA

Każdy z Was słyszał zapewne o kultowym serialu WATAHA. Zapraszamy Was w miejsca, gdzie kręcone były sceny do filmu. Dotrzeć na plan nie było łatwo, wymagało to niekiedy użycia samochodów terenowych, pontonów oraz wykorzystania technik linowych, a wszystko to w pięknych plenerach Magicznych Bieszczadów.

IMPREZA FIRMOWA INNA NIŻ WSZYSTKIE

DZIEŃ I 07.06.2019 r. ( piątek)
Wyjazd z Kozienic o godz. 06:00, przyjazd do Polańczyka i zakwaterowanie Gości, obiad dwudaniowy z deserem
Od godz. 15 – 19 godz. Szkolenie ( 2 sale Konferencyjne, klimatyzowane z nagłośnieniem, rzutnikiem multimedialnym) dla osób towarzyszących proponujemy rejs statkiem po Solinie ( we własnym zakresie bilet na rejs ok. 15,00zł)lub korzystanie ze strefy SPA w hotelu;
Kolacja regionalna;
Nocleg.


KOMPLEKS SKALNY SPA www.skalnyspa.pl pięknie położony na Cyplu w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim. Oferujemy zakwaterowanie w wygodnych pokojach 2,3 os. Na miejscu znajduje się Restauracja z barami, kominkiem, sala konferencyjna chata grillowa z miejscem na ogniska, strefa SPA z krytym basenem, kompleksem saun i jacuzzi, oraz PUB &BOWLING Czarne Złoto

ENERGETYCZNA ODNOWA W STREFIE SPA – do dyspozycji naszych Gości kryty basen, jacuzzi, 3 sauny, łaźnia oraz strefa wypoczynku. Zapraszamy również na masarz i zabiegi, pełen katalog dostępny jest na stronie http://www.skalnyspa.pl/spa-bieszczady/menu-spa/

A WIECZOREM… KOLACJA REGIONALNA PRZY WIELKIM OGNISKU
wiejski żur kisełycia, karkówka z grilla marynowana w żubrówce, ziemniaczki pieczone z ziołami, surówka . Proziaki z masłem czosnkowym, strogonow, deska wędlin, sałatka grecka, smalczyk, ogórek, kawa, herbata, woda w dzbanach.

Po biesiadzie zapraszamy do PUBu Czarne Złoto na zabawę przy muzyce.( we własnym zakresie)

Nocleg.

DZIEŃ II 08.06.2019 r. ( sobota)

TRAPERIADA

8.00 - 10.00 – śniadanie w formie bufetu;
10.00 odprawa – rozpoczęcie imprezy:

W PROGRAMIE:
OFF ROAD 4X4 - każdy z Was będzie mógł zasiąść za kółkiem terenówki i spróbować swoich sił w prawdziwym terenie. Jedno jest pewne jazda służbowym samochodem nigdy nie będzie już taka sama.
SZKOLENIE BIESZCZADNIKA
Strzelnice - łuki sportowe
turniej trapera – przeciąganie liny, rżniecie kloca piłą moja twoja
bieg w nartach, gąsienica
TECHNIKI LINOWE – ścianka wspinaczkowa, most linowy
SEGWEY – pojazdy żyroskopowe
MATA SUMO

13.00 – 14.00 - OBIAD/CATERING

A PO POŁUDNIU – TRAPERSKA WYPRAWA WOZAMI:
Przejazd malowniczą doliną Solinki – na trasie dwa rezerwaty przyrody
Traperska wyprawa wozami z wodzirejem i miodówką
Przejazd polnymi i leśnymi drogami
Miodówka dla zmęczonych
Filozoficzne rozmowy z woźnicą i jego koniem
Ognisko z pieczeniem kiełbasek
dobra zabawa i nie zapomniane wrażenia...

Ok. 17.00 – powrót do hotelu, czas wolny;
Od godz. 17:00 Szkolenie

ENERGETYCZNA ODNOWA W STREFIE SPA

A WIECZOREM… UROCZYSTA KOLACJA Z MUZYKĄ od 19:00 – 02:00

Starter: melon otulony szynką parmeńską
Zupa: krem pomidorowy z szaszłykami z sera mozzarella i bazylii
Danie główne: pieczona pierś z kurczaka z zielonymi szparagami i glazurowaną gruszką

Zimna płyta:
Pasztet z dziczyzny bieszczadzkiej
Sałatka z wędzonego pstrąga z owocami granatu
Sałatka włoska z salami, zielonym ogórkiem kremowym sosie jogurtowym
Kosze pieczywa różnego
Bufet napojów gorących (świeżo parzona kawa, paleta herbat smakowych)
Napoje: soki owocowe, woda w dzbanach 1l/osoba

Gorący posiłek serwowany w trakcie uroczystości: Barszczyk podawany z pieczonym pasztecikiem.

Nocleg.DZIEŃ III 09.06.2019 r. ( niedziela)

Ok. 8.00 – 10.00 Śniadanie w formie bufetu;

I wersja WYCIECZKA AUTOKAROWA DO WNĘTRZA ZAPORY (1h) zwiedzimy z przewodnikiem największą w Polsce zaporę w Solinie, wejdziemy do jej wnętrza, korytarzami zejdziemy pod dno Jeziora Solińskiego;

Powrót do hotelu na obiad, wykwaterowanie i zakończenie imprezy, powrót do Kozienic.

Lub II wersja droższa o 20 zł płyniemy do Zapory jachtami ze zwiedzaniem ok. 1 h jeziora solińskiego, przejazd nad zaporę i zwiedzanie z przewodnikiem, powrót autokarem


DO ZOBACZENIA W KRAINIE WILKA
Cena zawiera:
2 Noclegi ze śniadaniem w Hotelu Skalny SPA;
Transport autokarem klasy turystycznej;
Wyżywienie: 2 śniadania w formie bufet, 2 obiady, 1 x kolacja przy Wielkim Ognisku ( zgodnie z opisem) 1 x kolacja bankietowa z muzyką i Dj;
Impreza terenowa – Traperiada;
wycieczka autokarowa z przewodnikiem nad Zaporę;
opieka pilota;
Korzystanie z sali konferencyjnej z nagłośnieniem, rzutnikiem multimedialnym;
ubezpieczenie NNW 10 000zł (PZU);
Podatek VAT;


Cena nie zawiera:
Świadczeń nie wymienionych w ofercie;

W przypadku II wersji do ceny należy dodać 25,00zł
Dodany: 20 03 2019 przez: Zbyszek
Komunikat Związków Zawodowych
KOMUNIKAT

W dniu 27 marca 2019r. (środa) o godz.16.00 w sali restauracji „Jowita” przy ul Warszawskiej w Kozienicach odbędzie się Walne Zebranie Delegatów
Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Zmianowych w Enea Wytwarzanie sp. z o.o.

Delegaci proszeni są o odbieranie zaproszeń na WZD oraz mandatów w biurze związku (budynek Pion Zakupów pok.104) od dnia 18 marca w godz. od 8.00 do 15.00.

Obecność Delegatów obowiązkowa.

Informujemy również, że Prezydium MZZPZ zbiera pytania od członków związku, które pisemnie skierujemy do Prezesa Zarządu Enea Wytwarzanie sp. z o.o.
Pytania można przekazywać telefonicznie (14-89,14-22), drogą elektroniczną na adres mzzpz@enea.pl lub osobiście w biurze związku (bud. Pion Zakupów pok.104)

Zebranie jest otwarte dla wszystkich Członków Związku MZZPZ. Zainteresowani Członkowie, którzy chcieliby uczestniczyć w zebraniu, proszeni są o zgłaszanie swojego uczestnictwa do 20 marca osobiście w biurze Związku lub pod nr tel. 14-89 i 14-22.
Dodany: 16 03 2019 przez: Zbyszek
Wybory do Enea S.A
Dodany: 13 03 2019 przez: Zbyszek
Komunikat Związków Zawodowych
Szanowni Koleżanki i KoledzyW związku ze zbliżającymi się wyborami do Rady Nadzorczej ENEA S.A, zachęcamy do udziału w wyborach i głosowaniu na kandydatów popieranych przez 14 największych organizacji związkowych w grupie kapitałowej ENEA S.A.

Po trudnych rozmowach z przedstawicielami trzech najważniejszych obszarów naszej grupy tj. Wytwarzania, Wydobycia i Dystrybucji ustaliliśmy, że żaden z tych obszarów samodzielnie nie zdobędzie mandatu w radzie nadzorczej ENEA S.A, ponieważ przy 100% frekwencji każdy z kandydatów musi zdobyć około 8000 głosów a poszczególne obszary liczą po około 5500 osób.

Naturalną rzeczą jest zawarcie szerokiej koalicji i wyłonienie z każdego obszaru jednego kandydata. Takie rozmowy odbyły się w naszym segmencie, który obejmował: Enea Wytwarzanie, Enea Połaniec Enea Ciepło, MEC Piła, MEC Oborniki.

Po przeprowadzonych negocjacjach i braku wspólnego stanowiska całej Strony Społecznej Enea Wytwarzanie Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność oraz MZZPZ wybrały na wspólnego kandydata z segmentu Wytwarzanie

Pana Michała Jaciubka,Wspólny kandydat Związków MZZPZ i Solidarności został przedstawiony na spotkaniu 14 organizacji, które wspólnie doszły do porozumienia i wystawiły razem 3 kandydatów na członków Rady Nadzorczej.

Są to Panowie Pliszka Mariusz, Mazur Maciej i Jaciubek Michał.

Opisywanie demokratycznie dokonanego większością głosów wyboru jako przekrętu i oszustwa dokonanego wobec organizacji MZZE jest KŁAMSTWEM wyborczym i szkalowaniem Naszych organizacji oraz podważaniem naszej samorządności i niezależności.

Wystawienie drugiego kandydata z naszego obszaru jest działaniem na szkodę ENEA Wytwarzanie .

Dlatego zwracamy się do Was, Drodzy Wyborcy, przemyślcie swoją decyzje bez względu na przynależność związkową,

odrzucając emocje, kierując się własnym sumieniem i dobrem wszystkich, wybierzmy

Naszych Wspólnych Trzech Kandydatów

do Rady Nadzorczej ENEA S.A.
Dodany: 13 03 2019 przez: Zbyszek
Wybory do Enea S.A
Dodany: 09 03 2019 przez: Zbyszek
Wybory do Enea S.A
Dodany: 09 03 2019 przez: Zbyszek
Wybory do Enea S.A
Dodany: 09 03 2019 przez: Zbyszek
Wybory do Enea S.A
Dodany: 09 03 2019 przez: Zbyszek
Negocjacje Umowy Społecznej z dnia 11. 02. 2019
Negocjacje Umowy Społecznej
W dniu 11 lutego odbyła się kolejna tura negocjacji Umowy Społecznej. Negocjacje rozpoczęły się z 45 minutowym opóźnieniem z winy Pracodawców. Powodem okazał się fakt iż Pracodawcy pracowali nad 17 wersją Umowy Społecznej!
Zmiany dotyczyły min. uprzywilejowanej pozycji ENEA Trading, mechanizmów automatycznego zawieszenia Umowy Społecznej w przypadku wystąpienia określonych wskaźników ekonomicznych spółek GK ENEA. Pierwszym omawianym tematem były zapisy dot. ENEA Trading . Strona Społeczna podtrzymała swoje dotychczasową dezaprobatę dla wyłączenia z gwarancji zatrudnienia wskazanych przez prezesa Tradingu. Zarządzono przerwę, po której Prezes Enea Trading Dawid Klimczak zdecydował o jednostronnym odstąpieniu od podpisania umowy.
Drugą istotną sprawą okazał się pkt 18 ujęty w nowej, nieprzekazanej wcześniej Stronie Społecznej 17 wersji projektu Umowy Społecznej. Strona Społeczna kategorycznie zaprotestowała przeciwko wniesionym zmianom z uwagi na fakt iż nie były one przedmiotem żadnych wspólnych ustaleń a zapisy zawarte w wersji 17 US pozwalają na jej niemalże automatyczne zawieszenie. Pracodawca poprosił o przerwę celem konsultacji pod kątem usunięcia tego pkt. Po przerwie w odpowiedzi strona Społeczna usłyszała iż zapisy które wprowadziła strona Pracodawcy wynikają z poleceń zwierzchnika i nie mogą ich zmienić. W związku z powyższym Strona Społeczna zażądała spotkania z Prezesem Kowalikiem. Zarządzono przerwę i oczekiwano na Prezesa Zarządu ENEA S.A. Po półgodzinnej przerwie Strona Pracodawców wróciła i oznajmiła że prezes Kowalik podejmie decyzje za tydzień po konsultacjach z radą nadzorczą. W związku z takim obrotem spraw iż strona społeczna po raz kolejny została przedstawiona przed próbą przedłużenia negocjacji! Większość związków zawodowych reprezentująca stronę Społeczną postanowiła pozostać na posterunku i nie opuszczać budynku Zarządu ENEA S.A. dopóki Pracodawcy nie parafuje chociażby wynegocjowanej już zapisów US. Po trwających 8 godzin rozmowach osiągnięto porozumienie co do wszystkich bezspornych postanowień umowy społecznej i załącznika nr 1 które parafowano. Kwestią sporną pozostały pkt. 18A, 18B, 18C, który zostanie omówiony na spotkaniu w dniu 18.02.2019r. Strona Społeczna zapowiedziała iż spotkanie zaplanowane na 18 lutego powinno być spotkaniem kończącym negocjacje i zapowiedziała, że licząc na wsparcie załóg, które reprezentuje nie opuści budynku dopóki rozmowy nie zostaną zakończone.
Stronę Społeczną Enei Wytwarzanie przy stole negocjacyjnym reprezentowali: Zenon Stolarski (MZZE), Jacek Bolek (NSZZ "Solidarność") oraz w roli obserwatorów: Dariusz Sadurski, Sławomir Luśtyk, Anna Wesołowska oraz Marcin Łukasiewicz. Zarząd Enei Wytwarzanie reprezentował Jan Mazurkiewicz, wiceprezes ds. korporacyjnych.
Strony ustaliły, że kolejne spotkanie odbędzie się 18 lutego w siedzibie ENEA S.A. celem ustalenia ostatecznej wersji Porozumienia.
Dodany: 15 02 2019 przez: Zbyszek
Komunikat z negocjacji Umowy Społecznej GK Enea z dnia 04.02.2019r.
04.02.2019r. w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie związków zawodowych GK Enea z pracodawcami, dotyczące uzgodnień w sprawie Umowy Społecznej.

Stronę społeczną Enei Wytwarzanie przy stole negocjacyjnym reprezentowali: Marcin Łukasiewicz (NSZZ Solidarność), Sławomir Luśtyk (ZZPZ), Zenon Stolarski (MZZE) oraz w roli doradców: Jacek Bolek, Anna Wesołowska i Dariusz Sadurski. Zarząd ENEA Wytwarzanie sp. z o.o. reprezentował Jan Mazurkiewicz
Celem spotkania była finalizacja zapisów Umowy Społecznej. Otwierając spotkanie Pan Prezes Zbigniew Piętka podsumowując dotychczasowy przebieg prac wyraził szacunek dla zaangażowanie strony społecznej która w jego odczuciu wypracowała jedną z najlepszych umów społecznych w energetyce. Wskazał iż obecnie pracodawcy są na etapie pozyskiwania zgód korporacyjnych oraz obecny projekt prawie ukończonej US musi zostać jeszcze przedstawiony Radzie Nadzorczej Enea S.A.
W trakcie finalizacji zapisów Umowy, sprzeciw zgłosili Prezesi ENEA Trading i ENEA Centrum, sprzeciw dotyczył osób objętych gwarancjami stabilizacji zatrudnienia. Po burzliwej dyskusji oraz dezaprobacie wyrażonej przez stronę społeczną co do faktu iż Prezesi tych spółek dopiero teraz sygnalizują swoje oczekiwania doprowadził do impasu. Jednym z kluczowych celów Strony Społecznej była unifikacja zapisów US która ma być taka sama w każdej ze spółek ENEA S.A. w związku z powyższym zażądała by prezesi ENEA Trading i ENEA Centrum albo zaakceptowali wspólnie wypracowany przez okres ostatnich 8 miesięcy dokument lub odstąpili od negocjacji. Po dwóch godzinach, po konsultacjach z Zarządem ENEA Centrum do stołu negocjacyjnego powrócił Pan Jankiewicz Prezes ENEA Centrum akceptując postanowienia dot. stabilizacji zatrudnienia. Prezes ENEA Trading Pan Dawid Klimczak poprosił o czas do piątku celem uzyskania stosownych zgód Zarządu ENEA Trading. Strona społeczna stoi na stanowisku iż albo ENEA Trading akceptuje takie warunki jak wszyscy lub nie, decyzja leży po stronie ENEA TRADING

Kończąc spotkanie negocjacyjne Wiceprezes ENEA SA do spraw korporacyjnych pan
Zbigniew Piętka ogłosił iż do dnia 15.02.2018 nastąpi wypłata premii rocznej.

Ustalono, że spotkanie finalizujące negocjacje odbędzie się w dniach 11 lutego w Poznaniu.
Dodany: 06 02 2019 przez: Zbyszek

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nastepna strona >>

powrót, do góry